EN TR
SON SAYI 2020 Kış YIL 15 SAYI 29 ULUSLARARASI HAKEMLİ DERGİ

Prof.Dr. Mehmet Aydın

Editör

Türk-İslâm Medeniyeti Akademik Araştırmalar Dergisinin 2020/29. sayısını bilim dünyasına kazandırmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Onbeşinci yılında olan dergimiz akademik çevrelerce benimsenmiş ve kabul görmüştür. Bu durum bize her zaman güç ve gayret vermiş, devamlılıkta motive edici olmuştur. Her sayıda olduğu gibi, bu sayıda da özgün araştırma yazıları ile dergimiz, bilim dünyasına ışık tutacaktır. Bu sayıda; “Alman Mimar August Carl Friedrich Jasmundun Yedikuledeki Hapishane Projesi - Anadolu Selçuklu Sanatında İki Eksenli Sonsuz Karakterli Bitkisel Kompozisyonlar - Anamur Kısakahyaoğlu Konağı ve Orta Sofanın Tekâmülü Sorunu - XIX. Yüzyıl ile XX. Yüzyıl Başlarında Safranbolu’da Doğal Afetler - Kayseri’nin Talas İlçesinde Harem ve Selamlığa Sahip Özgün Bir Örnek: Bayer Konağı - Konya Şükran Mahallesinde Sivil Mimari Bellek (20. Yüzyıl) - H. Lietzmann’ın Kilise Tarihinde Hıristiyan Teslisinin Gelişim Süreci” başlıkları altında, özgün araştırmalar ve bakış açıları bilim dünyasına kazandırılmıştır.

Makaleleri değerlendirme zahmetine katlanan ve zaman ayırarak değerli katkıları ile niteliğin arttırılmasında emek veren çok değerli hakemlerimize, sonsuz şükran ve minnetlerimi sunarım.

Türk İslâm Medeniyeti Akademik Araştırmalar Dergisinin yirmi dokuzuncu sayısının, bilim dünyasına hayırlar getirmesini temenni eder, emeği geçen herkese tekrar teşekkürlerimi arz ederim.

 

Necmettin Erbakan Üniversitesi İlahyat Fakültesi Emekli Öğretm Üyesi